Zásnubní prsten s diamantem nebo briliantem

Diamanty jsou velmi cenným minerálem. Svou oblibu si získaly díky své tvrdosti (jedná se o nejtvrdší přírodní minerál) a u klenotnického průmyslu si získaly obdiv hlavně díky vysoké disperzi světla (dobře rozdělují světlo na jednotlivé barvy).

Diamanty jsou známé v různých barevných variantách, avšak nejžádanější a nejcennější pro svou krásu a lesk je diamant čirý.

Váha diamantů se určuje v karátech. Jeden karát je přesně 200 miligramů, menší váhovou jednotkou pro diamanty s váhou menší než jeden karát, je 1 point = setina karátu (tzn. 2mg). Čím je váha diamantu větší, tím více roste jeho cena.

Aktuální nabídka zásnubních prstenů
Specifický výbrus převážné většiny diamantů má své opodstatnění. 54 vybroušených stran (33 na horní části – koruna a 24 na spodní části – pavilón) má za úkol rozštěpit světlo do jednotlivých barev a diamant se tak může krásně třpytit.

A co je to vlastně briliant?? Briliant je diamant broušený do kulatého, oválného či jiného tvaru takzvaným briliantovým brusem, což je nejčastěji používaný výbrus diamantů.

Pro zásnubní prstýnky je takový diamant ideálním doplňkem a to jak k zásnubním prstýnkům z bílého zlata, tak i k zásnubním prstýnkům ze zlata žlutého. Zásnubní prstýnky z jiných kovů v kombinaci s diamanty ani nehledejte. Pro zásnubní prstýnky s diamanty platí, že by se měly vzácné kameny kombinovat se stejně vzácnými kovy.

Takovým zlatým zásnubním prstýnkem s briliantem vyjadřuje partner své partnerce, jak moc si jí a jejich svazku váží a proto se tolik mužů snaží své partnerky překvapit právě zásnubním prstýnkem s tímto krásně vybroušeným diamantem. A každá žena mi dá jistě za pravdu, že právě po zásnubním prtýnku s diamantem od svého partnera tajně touží.. ;)

Na našem trhu dnes již naleznete nepřeberné množství zásnubních prstýnků s diamantem či briliantem, však při nákupu buďte velmi obezřetní a prověřte si, u jakého prodejce zásnubní prstýnek nakupujete. Jedná se o nemalou investici a nebylo by rozhodně později příjemným zjištěním, že jste byli při nákupu oklamáni..