Zásnubní prstýnky z chirurgické oceli

Obrovským módním hitem se v posledních letech stala v klenotnickém průmyslu chirurgická ocel. Tvrdost a odolnost tohoto kovu se osvědčila nejen v chirurgii, ale brzy si ocel získala své příznivce i v klenotnictví. Šperky vyráběné z této ušlechtilé oceli jsou nejen dlouhodobě trvanlivé, ale i odolné proti mechanickému poškození. Chirurgická ocel dala navíc možnost ozdobit svá těla i lidem, kterým jinak styk s ostatní kovy způsobuje alergické reakce.

Aktuální nabídka zásnubních prstenů
Další výhodou chirurgické oceli je její cena. Pokud si tedy nemůžete zrovna dovolit zásnubní prstýnek ze zlata a s brilianty a chcete jít s dobou, zvolte zásnubní prstýnek z chirurgické oceli třeba ozdobený velkým kamenem zirkonu. Na kráse takového šperku nic neztratíte a jeho cena bude oproti zásubním prstýnkům ze zlata velmi nízká. Zásnubní prstýnky z chirurgické oceli jsou čímdál více žádanou záležitostí a náš trh dnes již nabízí velké množství takových prstýnků, takže si každý jistě vybere dle svého vkusu.

Zásnubní prstýnek je předzvěstí svatebního svazku. Ale proč je vlastně s láskou a manželstvím tolik spojen zrovna prstýnek? Prstýnek zásnubní i snubní je jakýmsi symbolem spoutanosti. Pouty se svazovalo i svazuje, my však tím dobrovolně oznamujeme svému okolí, že nás něco spoutalo-upoutalo a chceme se tomu plně, dobrovolně a s láskou oddat. Darováním zásnubního prstýnku dává partner své vyvolené najevo, že s ní touží prožít další část svého života a že si ji chce vzít za manželku.

Zásnubní prstýnek se v našich kulturách navléká na prsteníček levé ruky a připravuje tak prst na nošení prstenu snubního. Po svatbě si jej ženy buď navléknou na pravou ruku – opět na prsteníček nebo na jiný prst nebo jej prostě odloží, protože už splnil svou hlavní funkci. Snad každá žena někdy zatoužila dostat od svého vyvoleného nějaký šperk. A takovým prstýnkem s kamínkem se muž ženě určitě vždy zavděčí a dvojnásob to platí u prstenu zásnubního.